Wydarzyło się w niebieskiej grupie….

 1. Pod koniec września zorganizowaliśmy integracyjny piknik grupowy w Lasku Młocińskim. Przyszło dużo rodzin, każdy przyniósł coś pysznego do jedzenia. Rozpaliliśmy ognisko, piekliśmy kiełbaski. Pogoda też nam dopisała.
 2. W październiku wybraliśmy się na Farmę Dyń. Dzieci bawiły się w labiryncie ze słomy, karmiły zwierzęta (kury, kozy, owce, króliki), chodziliśmy na pole dyniowe, gdzie każdy mógł zerwać dla siebie dynię.
 3. Dwa razy wybraliśmy się do Kina Wisła na przedstawienia: „Pimpuś Sadełko” i „Zimowe opowieści krasnoludków”.
 4. Braliśmy udział w Żoliborskim Przeglądzie Małych Form Muzycznych „Jedzmy zdrowo nie śmieciowo”. Wystąpiliśmy z przedstawieniem „Cebulka i buraczek”. Dzieci recytowały wiersze, śpiewały, tańczyły. Otrzymaliśmy nagrodę w postaci dużego pudełka klocków LEGO dla całej grupy.
 5. W październiku dzieci 5-6- letnie wzięły udział w konkursie „Mój Pluszowy Miś”. Każde dziecko namalowało swojego ulubionego misia. Czworo dzieci dostało pluszowe nagrody, pozostałe – nagrody pocieszenia.
 6. W listopadzie starsze dzieci pojechały na wycieczkę do firmy Danone. Dowiedziały się, w jaki sposób powstają jogurty, oglądały halę produkcyjną, mogły spróbować jogurtów, same komponowały swój własny jogurt.
 7. Mieliśmy zajęcia z pszczelarzem, który w bardzo ciekawy sposób opowiedział nam o życiu pszczół, pokazał prawdziwe pszczoły w ulu, mogliśmy spróbować miodu i pyłku pszczelego. Każde dziecko dostało malutki słoiczek miodu z łopatką do jego nakładania oraz świeczkę z wosku pszczelego.
 8. W grudniu miało miejsce spotkanie dla wszystkich rodziców i dzieci z przedszkola, podczas którego z kolorowych pasków robiliśmy dłuuuuuugi łańcuch choinkowy. Został on potem zawieszony na jadalni i był ozdobą podczas balu karnawałowego.
 9. Przed świętami Bożego Narodzenia odbyła się wigilia przedszkolna. Rozpoczęła się koncertem kolęd w wykonaniu zespołu ludowego. Następnie łamaliśmy się opłatkiem, składaliśmy sobie życzenia i zajadaliśmy się pysznymi potrawami przygotowanymi przez panie z kuchni i przyniesionymi przez rodziców. Na koniec dzieci zostały obdarowane upominkami, które znalazły na jadalni pod choinką – w każdej paczce była książka i słodycze.
 10. W lutym miała miejsce ważna uroczystość w naszej grupie – Dzień Babci i Dziadka. Dzieci przygotowały przedstawienie, zrobiły prezenty – dla babć filcowe broszki a dla dziadków muchy, upiekły pyszne ciasta: drożdżowe i czekoladowe. Przedstawienie było udane i bardzo się wszystkim podobało.
 11. W lutym odwiedzili nas podróżnicy z zajęciami o magicznym Maroku. Dzieci dowiedziały się różnych ciekawostek o tym kraju, przebierały się w stroje, wiązały turbany, miały okazje tez spróbować pysznej marokańskiej herbatki.
 12. Luty zakończyliśmy ludową potańcówką. Do tańca przygrywał nam zespół  Mozaika.
 13. Oprócz tego w niebieskiej grupie toczy się zwyczajne przedszkolne życie: urodziny i imieniny dzieci, zajęcia kulinarne, czytanie bajek, swobodne zabawy, różnorodne zajęcia dydaktyczne itp.

niebieska1 czerwona2 czerwona3 czerwona4 czerwona7 czerwona8 czerwona6 czerwona5

Podziel się na:
 • Print
 • Facebook

Komentarze są zamknięte.

Komentarze
Galeria