Wieści z Zielonej (grudzień 2017 r.)

W Zielonej grupie aktualnie rozgościł się temat o Polsce. Omawiamy właśnie co ciekawsze miejsca związane z Warszawą. Zrobiliśmy makietę Starówki. Dzieci zaprojektowały komnaty w Zamku Królewskim i namalowały pokoje jakie znajdują się w Pałacu Prezydenckim. Zieloniaki poznały już kilka legend: „ O Lechu, Czechu i Rusie”, „Złotej Kaczce”, „O Warsie i Sawie”, „O Bazyliszku”, „Szabla króla Zygmunta” oraz „O Warszawskiej Syrence”. Ta ostatnia była kanwą przedstawienia, które dzieci przygotowały w czasie zajęć – wyszło fantastycznie ;)

Na naszych zajęciach będziemy poruszać się wzdłuż Wisły i zatrzymywać się w różnych miastach – Kraków, Toruń, Gdańsk itd.

Poznaliśmy też ważną postać dla Polski – Andrzeja Małkowskiego – założyciela harcerstwa w Polsce, którego przedstawił nam w niezwykły sposób nasz Tadzio  wraz z siostrą Marysią. Ten równoległy cykl będzie się przeplatał z zajęciami o Polskich miastach, jak również temat tradycji związanych ze zbliżającymi się świętami.