W Zielonej realizujemy program „O Polsce słów kilka”.

DSC_0040W tym tygodniu zajmowaliśmy się bliższym poznaniem zwierząt, które mieszkają w różnych rejonach naszego pięknego kraju. Zaznajomiliśmy się już z rysiem, niedźwiedziem brunatnym, świstakiem, wilkiem, foką, żubrem i borsukiem. Dzieci dowiedziały się, że np. wilki potrafią chodzić po swoich śladach, więc trudno wytropić w ten sposób liczbę sztuk w stadzie, które nazywa się watahą. Żubry natomiast mają w przednich racicach takie receptory, które pozwalają im w ułamku sekundy rozeznać się, czy podłoże jest grząskie czy twarde. Natomiast foki potrafią zmagazynować dużą ilość tlenu we krwi, co umożliwia im nurkowanie na głębokości 200 m w czasie nawet do 30 minut!

Próbowaliśmy polować jak wilki i chodzić po śladach, wypróbować zwinność fok i namalowaliśmy ogromnego żubra – prawie naturalnej wielkości (nasz ma 177 cm a dorosły osobnik ma wysokość ok. 188cm).

Pozdrawiamy przyrodniczo z Zielonej :)

Podziel się na:
  • Print
  • Facebook

Komentarze są zamknięte.

Komentarze
Galeria