Polska to MY. Autoportret w 100-lecie Niepodległości.

Serdecznie zapraszamy do udziału w warszawskiej akcji artystycznej społeczności szkół i przedszkoli polegającej na tworzeniu (malowaniu, rysowaniu) AUTOPORTRETÓW
Ideą akcji jest pokazanie, że Polska to przede wszystkim ludzie, to MY, obywatele w różnym wieku.
Tworzymy wspólnotę, która jest naszą siłą. Chcemy odejść od „szkolnych akademii ku czci „w kierunku myślenia i aktywnego działania społeczności szkolnych. Pragniemy też by szkoły i przedszkola zapraszały do tej wspólnoty wszystkich chętnych. Oprócz dzieci i nauczycieli mogą to być rodzice, dziadkowie, rodzeństwo, panie woźne, sąsiedzi, seniorzy, a także wszyscy odwiedzający i związani ze szkołą. Szkoły i przedszkola mogą stać się animatorami wspólnych działań w środowisku lokalnym. Efektem działań mogą być wspaniałe, kolorowe, duże ekspozycje – autoportrety wspólnot szkolnych, przedszkolnych, lokalnych oraz pokazy slajdów w przestrzeni miejskiej.
Portrety będą eksponowane na terenie Przedszkola, zaś fotografia tej wystawy zostanie przesłana do Warszawskiego Centrum Innowacji Edukacyjno-Społecznych i Szkoleń. Na Wasze portrety czekamy do 25 października 2018. Przystępując do akcji autorzy wyrażają zgodę na publikowanie przez WCIES ich prac.
PIERWSZE PRACE JUŻ WISZĄ W PRZEDSZKOLU!
Autorem pomysłu jest rzeźbiarz Leszek Jasiński, współpracujący z WCIES w ramach projektu ” Artyści dla edukacji”.
Koordynatorką ze strony Przedszkola jest Renata Kępczyńska-Kochan.
Podziel się na:
  • Print
  • Facebook

Komentarze są zamknięte.

Komentarze
Galeria