PIERWSZA POMOC W PRZEDSZKOLU

Pierwszego marca dzieci z grupy żółtej miały okazję dowiedzieć się na czym polega praca ratownika medycznego.  Jedna z przedszkolnych babć opowiadała czym zajmuje się na co dzień. Pokazywała dzieciom w jaki sposób należy wybierać numer alarmowy, o czym należy powiadomić dyspozytora odbierającego zgłoszenie.

Dzieci z dużym przejęciem odgrywały scenki, w których ćwiczyły powiadomienie o wypadku.

Następnie dowiedziały się co robić , gdy ktoś dostanie krwotoku, w jaki sposób pomóc w sytuacji oparzenia czy złamania.

Pod koniec zajęć uczyły się w jaki sposób wykonywać masaż serca.

Z dużym skupieniem słuchały o udzielaniu pomocy osobom, które znajdują się w stanie bezpośredniego i nagłego zagrożenia źycia.

Aktywnie uczestniczyły we wszystkich  czynnościach  proponowanych przez ratownika medycznego.

20190301_113537_resized 20190301_115150_resized 20190301_111846_resized