Nowy rok przedszkolny

Po przerwie wakacyjnej Przedszkole będzie działało od 3 września 2018 roku. W ciągu pierwszych dwóch tygodni czas na schodzenie się dzieci jest między 7:30 a 9:30. Jeśli dziecko miałoby przyjść później, prosimy o informację telefoniczną.

Szczególnie rodziców dzieci nowo-przyjętych zachęcamy, aby zapewnić dzieciom czas na spokojną adaptację w nowym miejscu. W naszym przedszkolu adaptacja odbywa się w pierwszym tygodniu/tygodniach zajęć przedszkolnych: rodzic lub inna bliska dziecku osoba jest mile widziana w grupie przedszkolnej podczas całego dnia. Warto spędzić ze swoim dzieckiem ten czas, kiedy poznaje ono nowe dla siebie otoczenie: salę, zabawki, inne dzieci, nauczycieli. Dziecko stopniowo czuje się coraz bardziej bezpieczne, nabiera śmiałości i zazwyczaj po kilku, kilkunastu dniach staje się gotowe zostać w przedszkolu bez mamy i taty. Więcej wskazówek na temat adaptacji znajduje się tutaj.

Informujemy/przypominamy wszystkim rodzicom, że w czasie pobytu z dzieckiem na terenie przedszkola należy respektować przedszkolne zasady bezpieczeństwa.

Przypominamy wszystkim rodzicom, że dziecko należy przyprowadzić do sali. Zarówno przyprowadzając, jak odbierając dziecko należy uzyskać słowne potwierdzenie od nauczyciela o przekazaniu opieki nad dzieckiem.

Informacja o ramowym planie dnia znajduje się tutaj.

Podziel się na:
  • Print
  • Facebook

Komentarze są zamknięte.

Komentarze
Galeria