Marzec 2015 w Żółtej

W  marcu w grupie „Żółtej” dużo rozmawialiśmy na temat zwiastunów nadchodzącej wiosny. Obserwowaliśmy marcową pogodę i budzącą się do życia przyrodę (pierwsze pąki na drzewach i krzewach, kolorowe krokusy w naszych ogródkach, przelatujące klucze powracających ptaków, budowanie gniazda przez sikorkę w budce lęgowej). Staraliśmy się aby nasze ubranie było odpowiednie do wiosennej pogody. Zimę pożegnaliśmy polewając wodą kukłę Marzanny.


Nastrój wiosenny sprzyjał słuchaniu piosenek i muzykowaniu. Poznaliśmy wiele instrumentów, uczyliśmy się rozpoznawać ich dźwięki, sami tworzyliśmy orkiestrę i instrumenty muzyczne. Mieliśmy okazję nauczyć się tańca afrykańskiego.


Druga połowa miesiąca to czas przygotowania się do świąt Wielkanocnych. Rozmawialiśmy na temat tradycji i zwyczajów świątecznych. Wykonaliśmy wiele ozdób świątecznych, posialiśmy owies i upiekliśmy mazurek.


Aktywnie uczestniczyliśmy w zajęciach z cyklu „Mały dietetyk” przygotowując rozmaite potrawy i poznając ich walory odżywcze. Na pożegnanie każdy uczestnik otrzymał dyplom.


W marcu udaliśmy się do Teatru „Lalka” na przedstawienie „Panna Kreseczka”. Oprócz uczestniczenia w spektaklu mogliśmy obejrzeć teatr za kulisami i każdy mógł stanąć na scenie. Ponieważ wybraliśmy się tu metrem szczególną uwagę zwracaliśmy na przypomnienie sobie zasad bezpiecznego poruszania się po drogach.
Jak zawsze dużo rysowaliśmy, malowaliśmy, lepiliśmy, wycinaliśmy, liczyliśmy i segregowaliśmy (np. pisanki), bawiliśmy się w ogródku przedszkolnym.

W kwietniu planujemy poruszać zagadnienia z następujących tematów:

  1. Wiosna w ogrodach.
  2. Dbamy o naszą planetę.
  3. Dobre maniery.
  4. Nasze symbole narodowe.

Będziemy też mówić i poznawać to, co będzie wynikać z aktualnych zainteresowań i potrzeb dzieci.
13.04 – przedstawienie pt. „Calineczka”
29.04 – całodniowa wycieczka

Podziel się na:
  • Print
  • Facebook

Komentarze są zamknięte.

Komentarze
Galeria