Marzec 2015 w Zielonej

W marcu kontynuowaliśmy tematykę „Na ludowo”. Oglądaliśmy polskie stroje ludowe, sami zrobiliśmy chusty ludowe, korale. Słuchamy i bawimy się przy muzyce tradycyjnej, poznajemy zabawy „Mam chusteczkę haftowaną”, „Nie chcę Cię”.  Rozmawiamy, jak to kiedyś było, jak ludzie się ubierali, jak wyglądały ich domy, w co bawiły się dzieci.

W grupie otworzyliśmy Zielone muzeum rzeczy starych, wszystkie eksponaty, które posiadamy zostały przyniesione przez dzieci. Mamy stare radio, wyrzymaczkę, żelazka, wałki do włosów, zabawki i wiele innych – zapraszamy do odwiedzenia naszego muzeum!

Jak zwykle po obiedzie czytamy książki maluchy „Julka i Julkę” a starsze dzieci książki, które same przyniosły: „ Sceny z życia smoków” i „Wielką księgę uśmiechu Hanii Humorek”.

W tym miesiącu dobiegły końca warsztaty „Młody dietetyk”- dzieci miały możliwość dowiedzenia się przygotowania potraw z użyciem kaszy, owoców i bakalii, nabiału i ryb.

Zerówka w marcu brała udział w Małych Warszawskich Spotkaniach Teatralnych- byliśmy na spektaklu „Liściki na wiatr” a wszyscy świętowaliśmy z okazji imienin Krysi.

Podziel się na:
  • Print
  • Facebook

Komentarze są zamknięte.

Komentarze
Galeria