Kampania Rowerowy Maj

Szanowni Rodzice!

Nasze przedszkole w tym roku bierze udział w kampanii Rowerowy Maj. Akcja będzie promować aktywny sposób dojazdu do przedszkola. Organizatorem akcji jest Miasto Warszawa i Zarząd Dróg Miejskich wraz z Pełnomocnikiem Prezydenta m.st. Warszawy ds. komunikacji rowerowej. Pomysłodawcą kampanii Rowerowy Maj jest Miasto Gdańsk, a całość ma charakter ogólnopolski.

Kampania Rowerowy Maj polega na tym, że dzieci dojeżdżają do przedszkoli, szkół (niekoniecznie cały odcinek dom – przedszkole, w naszym przypadku wystarczy okolica przy przedszkolu  – Park Kaskada) na rowerkach, biegaczach, hulajnogach, rolkach, deskorolkach, w fotelikach rowerowych i przyczepkach. Kampania Rowerowy Maj jest też formą konkursu na poziomie indywidualnym, grupowym i międzyprzedszkolnym.

W naszymAll-focus przedszkolu chcemy skupić się współpracy zespołowej, dlatego punkty zbieramy tylko jako grupy przedszkolne – pomarańczowa, czerwona, żółta, zielona, niebieska. Każde dziecko, które w maju przyjedzie na rowerku, biegaczu, hulajnodze, czy też zostanie przywiezione rowerem przez rodzica do przedszkola otrzyma naklejkę, którą naklei na rowerowy plakat w swojej grupie.

Na zakończenie akcji jako rodzaj  dyplomu i  zachętę do uzupełnienia podczas wakacyjnych przejażdżek, dzieci otrzymają indywidualne książeczki rowerowe.
Kampania będzie trwała od 6 do 31 maja. Zachęcamy aby wcześniej przygotować sprzęt i zadbać o bezpieczeństwo w tym czasie.

Więcej informacji na stronie: https://rm.azureedge.net/wp-content/uploads/ulotka_dla_rodzicow.pdf

Piszemy o tym już teraz, żebyście Wy rodzice mieli możliwość zaplanowania sobie w maju przesiadki z auta na rower, czy też uwzględnienia tej akcji w Waszych możliwościach logistycznych. Tak jak wcześniej zaznaczyliśmy nie chodzi o pokonywanie kilometrów rowerem, ale o bardziej aktywne dotarcie do przedszkola, np. : wysiadki na przystanku wcześniej i dotarciu do przedszkola na hulajnodze, biegaczu itp. Udział w kampanii jest dobrowolny i anonimowy.

Więcej informacji o kampanii można znaleźć na stronach:

https://rowery.um.warszawa.pl/rowerowy-maj/2019

https://rowerowymaj.eu/warszawa/

 

Podziel się na:
  • Print
  • Facebook

Komentarze są zamknięte.

Komentarze
Galeria