Co słychać w żółtej? Wrzesień – listopad 2015

Pod koniec września wybraliśmy się na piknik do lasku młocińskiego. Dzieciaki szukały skarbów, każdy przyniósł coś do pochrupania.  Wspólnie spędziliśmy miło przedpołudnie. Pomimo niesprzyjającej pogody udało się rozpalić ognisko, nad którym piekliśmy kiełbaski.

W czasie zajęć tematycznych przeliczaliśmy orzechy dla wiewiórki Malwiny, wyklejaliśmy owoce – jabłuszka za pomocą kolorowego sznurka oraz grusze za pomocą krepiny. W czasie zajęć kulinarnych robiliśmy przetwory na zimę i uczyliśmy się kroić. Wybraliśmy się również do parku Kaskada, gdzie szukaliśmy skarbów jesieni.

Byliśmy na wycieczce w Pałacu pod Blachą. W trakcie lekcji muzealnej, między innymi, przymierzaliśmy stroje, które noszono dawno, dawno temu. Wzięliśmy udział w warsztatach plastycznych, w trakcie których kolorowaliśmy kolorowankę księcia Józefa. A na koniec wspólne zdjęcie pod kolumną Zygmunta!

A w wolnym czasie… Oglądaliśmy książeczki, budowaliśmy z klocków lego, świętowaliśmy piąte urodziny Agatki. Był też czas na zabawy swobodne.

Odwiedziliśmy Teatr Małego Widza. Oglądaliśmy przedstawienie, w trakcie którego łowiliśmy rybki i pływaliśmy łódką.

I kolejne zajęcia w przedszkolu: zajęcia plastyczne – wyklejamy rybki akwariowe, poznajemy zwierzęta domowe, tym razem kota Marysi, zajęcia kulinarne, gdzie każdy ma pomysł na swoje ciasto – dziewczynki robiły np. ciastka ze śliwką.

Podziel się na:
  • Print
  • Facebook

Komentarze są zamknięte.

Komentarze
Galeria